Jesteś jedną z Beauty Boss, prowadzisz własny salon kosmetyczny lub fryzjerski i zastanawiasz się co zrobić aby jak...
Kategorie Bloga
Szukaj na Blogu
Tagi
Galeria
No featured images
Niejednokrotnie zastanawiamy się, czy trafiłyśmy na jakiś błąd w produkcji, czy to kwestia ''gorszego dnia'', bo nasz klej do przedłużania rzęs znów płata nam figle. Czas pracy nieubłaganie się wydłuża, a my wyciskamy z siebie siódme poty aby nasze piękne wachlarze volume nie składały się do postaci rzęs o grubości 0.25.
Otóż głównym składnikiem naszego kleju jest cyjanoakrylan najczęściej etylu, rzadziej butylu, dzięki któremu zachodzi proces polimeryzacji. Jednak by ten proces nastąpił potrzeba nam aktywatora czyli wilgoci. Chcąc wykorzystać fakt, że już wiemy czego nam potrzeba do szybkiego i efektywnego utwardzania się kleju, czas na zakup urządzenia, które pomoże nam kontrolować warunki przy naszym stanowisku pracy.
Higrometr (wilgotnościomierz), który znajdziemy w większości mini stacji pogodowych(połączenie elektronicznego termometru i higrometru), pozwoli nam zmierzyć poziom wilgoci w procentach przy miejscu pracy. Ważnym elementem pomiaru jest jego miejsce, zatem pamiętajmy by ustawiać urządzenie jak najbliżej łóżka/fotela zabiegowego.
Następną rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest temperatura. Zarówno temperatura jak i wilgoć odgrywają ważną rolę w procesie polimeryzacji. Każdy klej powinien mieć napisane na opakowaniu informacje o najbardziej optymalnych warunkach do pracy z nim. Jeśli takiej informacji brak jest na opakowaniu, warto odnieść się do strony internetowej sprzedawcy i sprawdzić te dane w opisie produktu.
Zwykle przedział wilgotności, która najbardziej sprzyja szybkiej pracy z klejem waha się między 40-60% natomiast temperatura oscyluje w okolicach 19-23 stopnie Celsjusza.
Niektóre kleje wymagają wręcz idealnych warunków do pracy, by działały zgodnie z opisem a ich przedział tolerancji na czynniki zewnętrzne jest bardzo ograniczony np. wilgotności 45-55% temperatura 20-22 stopnie, wówczas mówimy o kleju wymagającym tudzież kapryśnym.
Otóż jeśli zapewnimy naszemu produktowi idealne warunki do pracy to nie tylko zyskamy świetny czas pracy, ale również będziemy pracowały w możliwe najzdrowszym środowisku dla naszych dróg oddechowych. Klej, który wiąże szybko, wydziela o wiele mniejsze opary, a także szybciej utwardza się na rzęsach naszej klientki, dzięki czemu ona również zostaje nastawiona na możliwe najmniejszą ekspozycje na opary kleju, a co za tym idzie mniejsze ryzyko podrażnień skóry, oczu oraz błon śluzowych. Przykładem kleju o małej oparowości, a krótkim czasem schnięcia jest JL Volume S+ zaprojektowany do stylizacji objętościowych.
Chcąc podnieść wilgotność w pomieszczaniu możemy sprytnie wykorzystać kilka trików, które przydają się szczególnie na różnego rodzaju konkursach, mistrzostwach i warsztatach, gdzie warunki do pracy są zmienne i nierzadko skrajnie złe.
1) Wilgotne waciki położone na policzkach klientki, działają jak chłodzący kompres, przynosząc delikatny relaks dla skóry, natomiast temperatura ciała podgrzewa nieco watę, która oddaje wilgoć i w ten sposób pomaga nam szybko zwiększyć % wilgotności w okolicy oka.
2) Nanomister- możemy go użyć nie tylko na końcu zabiegu, ale również w trakcie. Rozpylając niewielką ilość mgiełki w okolicy oka klientki, otwieramy łuskę włosa, a także pozostawiamy na nim mini cząsteczki wody, które szybko zostają wchłonięte w strukturę włosa, a nam pomagają w utwardzaniu kleju.
3) Mini nawilżacz powietrza- ustawiony w odległości maksymalnie 1m od miejsca pracy szybko i efektywnie podniesie nam poziom wilgotności, a także nawilży nierzadko wysuszone ( od chrapania :) ) drogi oddechowe klientki.
4) Jeśli problem dotyczy stałego miejsca naszej pracy polecam zostawiać wilgotny rozwieszony ręcznik na noc, bądź zakupić profesjonalny nawilżacz powietrza dostosowany do metrażu pomieszczenia
1) Sprawdzamy poziom wilgotności na zewnątrz i jeśli jest niższa to otwieramy drzwi i okna i dobrze wietrzymy pomieszczenie.
2) Jeśli na dworze pada lub wilgotność znacznie przekracza tą w pomieszczeniu to okna zamykamy i odkręcamy maksymalnie ogrzewanie, by osuszyć nieco nasz mikroklimat.
3) Wysoka wilgotność jest notorycznym problemem w Twoim miejscu pracy? Jedynym rozwiązaniem jest pochłaniacz wilgoci ustawiony jak najbliżej stanowiska pracy. Ze względy na hałas generowany przez tego typu urządzenia polecam używać ich jedynie w nocy lub po zakończonej pracy.
1) Być może problem leży w Twojej technice, czy aby na pewno używasz odpowiedniej ilości kleju? Może nakładasz go za dużo, być może zdecydowanie za mało? Kontroluj ilość kleju poprzez powolne zanurzanie go w kropli oraz powolne wysuwanie z niego rzęsy. W ten sposób powinnaś uzyskać niezbędną ilość, bez zbędnych grudek.
2) Czy klej aby na pewno był przechowywany w odpowiednich waru nkach? Pamiętaj, iż klej nie lubi szybkich zmian temperatury i grozi to kondensacja i uszkodzeniem produktu. Przechowuj klej szczelnie zamknięty w opakowaniu z odrobiną substancji pochłaniającej wilgoć np. silica. Możesz zastąpić woreczek termiczny szklan ym lub plastikowym pojemnikiem wyplenionym ryżem, jest on równie efektywny w wyłapywaniu wilgoci.
3) Stary klej? Ale jak? Klej może być stary z dwóch powodów, produkt mógł ulec utlenieniu jeśli pozostaje otwarty dłużej niż 6 tygodni. Produkt mógł również zale gać u sprzedawcy w postaci zamkniętej. Prośmy zatem o datę produkcji i dbajmy o to by kleje pochodziły z pewnego źródła. Nie warto kupować używanego kleju, nigdy nie wiemy na jaki trafimy, a może nas to kosztować klika klientek.
4) Klej nie jest dostosowany do naszego tępa pracy. Im szybszy tym lepszy? Czy aby na pewno? Pamiętajmy, że nie wszyscy super kierowcy mogą jeździć w Fromule 1, tak samo nie każda z nas ma równie zaawansowane zdolności manualne. Jeśli klej choć trochę za szybko zacznie nam polimeryzowa ć na rzęsie sztucznej, zanim doczepimy ją do naturalnej to niestety, ale wiązanie to nie będzie trwałe i rzęsy szybko odskoczą/odpadną dosłownie posypią się od rzęs naturalnych. Czasem 0.5 sekundy bywa zbawienne dla trwałości naszego zabiegu.
Dziękuję za informację jest bardzo przydatna nie zdawałam sobie sprawy że wilgotność ma tak duże znaczenie pozdrawiam Renata Różańska
Ostatnie komentarze